Sling või känguru-kõhukott - Массаж для детей

Sling või känguru-kõhukott - see on suurepärane  abivahend lapsega koos  ringi liikumiseks. Siiski sling ei saa asendada hälli või jalutuskäru. Tuleb mõelda lapse tervise ja turvalisuse  peale.

Abivahend laste kandmiseks, mis on valmistatud kangast, mis on visatud üle õla ja varustatud pikkust reguleerivate rõngastega nimetusega "sling" ei ole turvaline. Paljud arstid väidavad, et sling mõjub lapse tervisele. Hiljuti Ameerika tarbekaupade ohutuse komisjon (The Consumer Safety Commision) avaldas viimase 20 aasta uuringu tulemused. Eksperdid ütlevad, et sling võib olla lapsele ohtlik - selle aja jooksul oli see põhjustanud vähemalt 13 lapse surma.

 

Asi on selles, et slingis nii nagu kängurukotis on laps vertikaalasendis, kus jalad ripuvad ja kogu keha kaal langeb kõige alumisele selgroo osale ja jalgevahele, mis tekitab ülepinget, mis võib negatiivselt mõjuda lülisamba arengule - põhjustada lülisamba kõverdumist, mõnedel juhtudel isegi spondylolisthesis't (haigust iseloomustab lülisambalülide nihkumine, murdumine või muud patoloogiad).

Oli nimetatud mitu põhjust:

  • Esiteks slingi materjal või blokeerida hapniku juurdepääsu lapse ninna või suhu.
  • Kui laps on C-kujul painutatud tõmbab ta lõnga rinna peale, mis võib peatada hingamise. Laps ei saa ennast sirutada, sest kaelalihased on veel väga nõrgad ja ei saa karjuda abi saamiseks.

CPSC täpsustas, et kõik lapsed, kes lämbusid slingi, olid nõrgad, sagedamini enneaegsed või kaksikud, samuti lapsed hingamisteede probleemidega, näiteks nohuga. Ja nad kõik ei olnud isegi 4-kuused.

  • Järgmine oht lapse jaoks on kõhukotist väljakukkumine. Sel juhul võib lapsel kergesti tekkida koljumurd. Ema peab olema tähelepanelik kogu aeg.

Kõige ohtlikumaks peetakse kotikujulist slingi, kus hoiab last nagu häll. Just sellistes slingides on lapsed C-asendis. Lapse kandmine slingis on väga tihedalt seotud lapse lülisamba arenguga.

Lihtsate soovituste järgmine, aitab säästa ema jõudu lapse esimeste eluaastate jooksul ja muuta suhtlemist lapsega mugavaks, meeldivaks ja tervislikuks. 

  • Eksperdid arvavad, et lapse kaela tuleb emal toetada kõhukotis või slingis niikaua, kuni laps ise hakkab kindlalt pead hoidma.
  • Panna last istuvasse asendisse kõhukotti, slingi, lamamistooli või käimistooli ei tohi enne, kui laps õpib ise istuma.
  • Peale selle on lai vaade, mida me nii pingsalt püüame tagada lapsele kui paneme ta abivahenditesse - väga küsitav asi. Väikeses vanuses liigne välisinformatsiooni voog viib sageli lapse rahutuseni ja unehäireteni.
  • Abivahendite kasutamine (känguru kott või sling) võib põhjustada liigse lihaspinge, mis omakorda toob kaasa suurenenud toonuse, kukla tagasikallutamise ja toonusest tekkinud arengupeetuse.

Kindlasti peab teadma, et tüdrukuid võib panna kõhukotti alles alates 6.elukuust. Enne ei tohi seda teha, sest siis võib tekkida emaka painutus. samuti ei tohi enne 6.elukuud panna tüdrukuid ka lihtsalt istuma.

- Kui laps on kandmisvahendis vertikaalasendis, siis tema jalad ripuvad ja kogu tema kaal langeb - kõige alumisele kehaosale ja jalgevahele, mis tekitab survet tema nõrgale lülisambale.

- Kui te kasutate kängurukotti või slingi, tuleb panna laps istuma jalad risti - nii jaotub koormus ühtlaselt.

- Peab olema tugev toetus lapse seljake ja te peate ise hoidma tema pead.

- Slingi või kängurukotti võib hakata kasutama ainult siis, kui laps oskab iseseisvalt istuda.

Kandmisvahendeid sobib kasutada hädaolukorras, lühiajaliselt ja järgides kõiki ülalnimetatud soovitusi.

Sellist abivahendit võib kasutada alates 5.-6. elukuust.