Käimistool - Массаж для детей

Käimistoolsee on mugav ja lihtne võimalus pakkuda lapsele ja endale naudingut. Niimoodi mõtlevad palju vanemaid, aga laps ei vaja sellist mänguasja. Miks?

Iseenesest ei ole nad tehtud ergonoomiliselt: kõrgust põrandast istmeni ei saa reguleerida, mis soodustab jalgadele vale asetamist; iste ise on valesti loodud – seljatuge ei saa reguleerida, mis soodustab kehaasendi asümmeetriat, samuti vajutab iste puusadele ja häirib vereringet neis – jalad lähevad paiste ja muudavad värvi; käimistool soodustab kõrget lihastoonust õlavöötmes selle pärast, et eesasetsev tugi on tehtud valesti (laps vajub tihti ninali).

 

-       - Kuni 9. elukuuni ei tohi last panna käimistooli, sest lastel ei ole veel seljalihased ja jalalihased piisavalt tugevnenud, ning seetõttu ei tohiks passiivselt innustada last tegema liigutusi milleks tema lihased ei ole veel valmis

-        - Peale 9. elukuud aga ei ole käimistool enam vaja, kuna laps liigub iseseisvalt, mis on temale parem.

Alles siis, kui laps hakkab iseseisvalt püsti tõusma, on ta valmis liikuma edasi. Laps ise tunneb, millal tal on vaja alla laskuda ja anda lihastele võimaluse lõõgastuda füsioloogilises asendis. Mida sagedamini laps tõuseb üles ja laskub alla, seda rohkem treenib ta oma tallavõlvi lihaseid, mis on profülaktika lampjalgsuse vastu. Fikseeritud asendis (käimistool) suureneb lihastoonus õlavöötmes, seljas ja jalgades, mis soodustab varvastel käimist.

Parim moodus, kuidas Te saate aidata ja lõbustada oma last, on luua kodus võimalused lapsel tõusta ja liikuda – toetudes asemetele- nii tihti kui võimalik. Õpetage last lükkama enda ees taburetti või muud objekti, mille puhul lapse asend ei ole fikseeritud. Isegi kui ta teeb vaid mõne sammu, tuleb talle sellest palju rohkem kasu kui pool tundi käimistoolis, sest tal tuleb vahetada mitut asendit ja treenida oma lihaseid.

Abivahendid, nagu allpool näidatud, on tehtud füsioloogiliselt õigele kõrgusele ja toestavad õieti. Koos sellega saab laps iseseisvalt liikuda mööda kodu ning leida endale tegevust.  Laps ise valib aja, millal kasutada abivahendit ja kui kaua - kõik sõltub tema meeleolust ja tahtmisest. Mis kõige tähtsam – laps ei ole fikseeritud, ja see annab talle võimaluse tulla püsti, laskuda alla ja käputada.