Массаж для детей в Таллинне Эстония - Массаж для детей

Laste lamamistool või kiik on väiksema mõõduga lastetool, kuhu võib panna last, et vanemad tunneksid ennast rahulikuna. Laste lamamistool kujutab endast konstruktsiooni metallist (puidust) ja kangast, mis on varustatud turvarihmadega. Lamamistoolid töötavad patareidega või kiiguvad lapse kaalu mõjul ning liigutuste peale. Lamamistoolil võib olla mitu seljaasendit, riputatavad mänguasjad, vibreerimisfunktsioon ning meloodiate valik. Teema selgeks, mis on lamamistool ja kas tuleb vaja teda osta. Vastsündinute lamamistoolid oma olemuselt meenutavad kiiktooli.

Kas tasub osta lamamistool ?

Подробнее: Laste lamamistool või kiik

Sling või känguru-kõhukott - see on suurepärane  abivahend lapsega koos  ringi liikumiseks. Siiski sling ei saa asendada hälli või jalutuskäru. Tuleb mõelda lapse tervise ja turvalisuse  peale.

Abivahend laste kandmiseks, mis on valmistatud kangast, mis on visatud üle õla ja varustatud pikkust reguleerivate rõngastega nimetusega "sling" ei ole turvaline. Paljud arstid väidavad, et sling mõjub lapse tervisele. Hiljuti Ameerika tarbekaupade ohutuse komisjon (The Consumer Safety Commision) avaldas viimase 20 aasta uuringu tulemused. Eksperdid ütlevad, et sling võib olla lapsele ohtlik - selle aja jooksul oli see põhjustanud vähemalt 13 lapse surma.

Подробнее: Sling või känguru-kõhukott

Silmad on organid, mis võimaldavad näha maailma kogu tema värvide ja detailidega. Seetõttu on lapse silmade kontrollimine oluline etapp tema arengus.

Lapse silmade areng ja nägemise väljakujunemine jätkub peale sündi  7-8 eluaastani. Oluline on juba varakult avastada laste kaasasündinud silmahaigused, silmade liikuvuse häired ning ehituslikud kõrvalkanded. Nende õigeaegne avastamine ja ravi mõjutab lapse nägemist ja elukvaliteeti ka täiskasvanuna.

Silmi peab kontrollima 3 aastaselt ning enne kooli minekut 6-7 aastaselt. Kuid praktika näitab, et 3 aastane laps pole veel valmis koostööd tegema, sest tal puudub sihikindlus. Seetõttu on parem alustada 3,5-4 aastaselt, kuna selles vanuses laps on rohkem koostööaldis.

Kuidas valmistada last kontrolliks ette ?

Подробнее: Väikelaste silmade kontroll

Käimistoolsee on mugav ja lihtne võimalus pakkuda lapsele ja endale naudingut. Niimoodi mõtlevad palju vanemaid, aga laps ei vaja sellist mänguasja. Miks?

Iseenesest ei ole nad tehtud ergonoomiliselt: kõrgust põrandast istmeni ei saa reguleerida, mis soodustab jalgadele vale asetamist; iste ise on valesti loodud – seljatuge ei saa reguleerida, mis soodustab kehaasendi asümmeetriat, samuti vajutab iste puusadele ja häirib vereringet neis – jalad lähevad paiste ja muudavad värvi; käimistool soodustab kõrget lihastoonust õlavöötmes selle pärast, et eesasetsev tugi on tehtud valesti (laps vajub tihti ninali).

Подробнее: Käimistool